Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
14/08/2018

DETAYLAR EKTEDİR.

EKLER : İNDİR

KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL UYGULAMA TEBLİĞİ (03- 2018)
AVUKATLAR İÇİN EL KİTABI 1 – SAVUNMA ETİĞİ

Yorum(2)

 1. Reply
  comment Ramazandiyorlar

  Merhaba avukat bey işlerimin bozulması sebebiyle ticari kart borçlarımı kapatamadım aylardır ödeyemiyorum. Babamın evinde ikamet ediyorum adres olarak benim üzerime su anda hiçbirşey yok fakat babamın ev arsa araba ve bankada nakiti var benim borcumdan dolayı babama maddi olarak bir zarar gelir mi eve haciz gelir mi ? Lütfen cevabınızı bekliyorum.

  • Reply
   comment nezihdagdevirendiyorlar

   Merhaba,
   Hukuki sorumluluk şahsi olup ancak kefalet ve özel olarak yasalarda düzenlenmiş bir hal var ise 3.kişilerin bu borçtan sorumlu olmaları söz konusu olabilir.
   Sizin borçlarınızdan dolayı babanızın mal varlığı üzerine (bankada parası, üzerine kayıtlı sağlığındaki aracı veya taşınmazları, ticaret sicilde üzerine kayıtlı iş yerindeki menkul malları vb) haciz gelmesi söz konusu olmaz.
   Ancak babanızla birlikte yaşadığınız ev adresi alacaklılar tarafından bilinir durumda ise adreste menkul mal haczi uygulanması söz konusu olabilecektir. Zira menkul mal birlikte yaşadığınız alanda bulunduğundan müştereken size de ait sayılacaktır. Bir avukattan yardım almanız önerilir.

Yorum Gönder