Dikkat Vergi

Avukatlık Mesleki Faaliyeti sırasında kesilmek zorunda bulunan SMM nun KDV ile ilgili hükümlerini içerir Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği ekte sunulmaktadır. 

26.4.2014 tarih ve 28983 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinin "Avukatlık Ücretleri" başlıklı I-B-4. bölümünde yer alan "...Avukatlar aldıkları bu para için davayı kazanana serbest meslek makbuzu düzenler ve makbuzda alınan tutar üzerinden KDV hesaplayıp ayrıca gösterirler. Mahkeme kararında "KDV hariç" şeklinde bir ifadenin yer almaması halinde, vekalet ücretinin KDV dahil olduğu kabul edilir ve iç yüzde oranı uygulanmak suretiyle hesaplanan KDV, düzenlenen serbest meslek makbuzunda gösterilir." şeklindeki kısmının iptali istemiyle açılan bir dava hakkında verilen karar sitemizin Danıştay Kararları bölümünde sunulmaktadır. 

Attachments:
Download this file (KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL UYGULAMA TEBLİĞİ.03-2018.docx)KDV UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ[MART 2018 İTİBARİYLE GÜNCELDİR.]531 kB

AVUKATLIKELKİTABI1

 

AVUKATLIKELKİTABI3

 

adliyeelkitabı

ADALET Bakanlığı tarafından AB Mahkeme Yönetimi Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 2013 yılında bastırılan Adliye Personeli El Kitabı ekte yer almaktadır. 

Adliyenin işleyişine ilişkin yararlanılabilecek kitap kategorisinde değerlendirilmektedir.

Stajyer Avukatlara önerilmektedir.  

 

Attachments:
Download this file (adliyepersonelielkitabı2013.pdf)ADLİYE PERSONELİ EL KİTABI[AB - Adalet Bakanlığı]1098 kB

AVUKATLIKELKİTABI2

avukatlik

21 NCI YÜZYILDA AVUKAT VE BARO
Elestirel Bir Degerlendirme
Av. Haluk Inanıcı'nın yazdığı makaleyi ekte bulabilirisniz. 

Avukatların ve avukat adaylarının mesleki gelişimleri açısından okunmasının gerekli olduğunu düşündüğümüz mesleğimiz üzerine makaleyi dikkatlerinize sunuyoruz. 

Av. Haluk İnanacı'ya mesleğimize yaptığı katkılar nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.

Yazının telif hakkı Av. Haluk İnancıya aittir. 

Attachments:
Download this file (2 YY AVUKAT VE BARO.pdf)21 NCI YÜZYILDA AVUKAT VE BARO[Telif Hakkı Yazarlarına aittir.]250 kB