Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

1966 yılında Konya’da doğan Av. Nezih Dağdeviren ilk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Stajını Konya’da tamamlayarak askerlik görevini takiben 1991 yılında Konya’da meslek yaşamına başladı.

1991 yılından bu tarafa Konya ilinde serbest avukatlık yapmaktadır. Dağdeviren Hukuk Ofisinin kurucusu ve sahibi olup, bugüne kadar çeşitli mesleki kuruluşlarda görev almıştır. 2002-2004 yılları arasında Konya Barosu Başkanlığı, 2001-2008 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Bilişim Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ceza Hukuku Uzlaştırmacı Sertifikası bulunan Av. Nezih Dağdeviren, Bilişim Hukuku, Adli Bilişim, Ceza Hukuku alanlarında çeşitli makaleleri ve yayınları bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İdare Hukuku, Aile Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Miras Hukuku, İhale Hukuku, İflas Hukuku alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

2013 Yılında 1.Arabuluculuk Sınavlarında başarı göstererek Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Arabulucular Sicilinde 431 Sicil Numarası ile kayıt olmuş ve Arabuluculuk yetkisi almıştır.

Avukat, Bilirkişi, Aktüerya Uzmanı, Ceza Uzlaştırmacısı ve Arabulucu olarak görev yapmaktadır.

Yasalarımız Haklarımız isminde (basım aşamasında) bir kitabı bulunmakta olup , Adli Bilişim ile Hukukta Kariyer ve Avukatlık Mesleği üzerine kitap yazmaktadır. Adli ve İdari Yargıda İSTİNAF konulu kitabı yayınlanmıştır.

Amatör Denizci, Amatör Radyocu ve Acil Arama Kurtarma gönüllüsü olup 2002 yılından bu tarafa THK Konya Şube Başkanlığı görevini ve 2015 yılından bu tarafa da THK Genel Başkanlığı Başdanışmanlık görevini de sürdürmektedir.